Finansal DueDiligence; yatırımcıların, hisse veya varlık satın alma süreçlerinde, hedef şirketin finansal durumunu, hukuki yapısını ve performansını analiz etmek amacıyla talep ettikleri bir inceleme türüdür.

Finansal DueDiligence incelemelerinin en önemli özelliği, satın alınacak firmaların özelliklerine göre her finansal duediligence projesinde, farklı analiz, inceleme ve test etme yöntemlerinin uygulanmasıdır. Bu anlamda hiçbir Finansal DueDiligence raporu, içerik ve kullanılan yöntemler olarak birbirine benzemez.

GRS bugüne kadar KKTC de yapılan iki özelleştirmenin her ikisinde de hazırladığı raporlar ve bu raporlara bağlı sektörel öngörüleri ile büyük başarılara imza atmıştır. Ayrıca Türkiye’de yapılan özelleştirmeler kapsamında da, başta Enerji olmak üzere pek çok projeye başarı ile imza atmıştır.

GRS olarak size nasıl yardım edebiliriz?

GRS olarak, Şirketlerin / Şahısların yapacağı yeni yatırımlar kapsamında satın alacakları her türlü Şirket veya Varlık ile ilgili Hukuksal ve Finansal durumlarının, ilgili ülkedeki Yasal Mevzuatlara uyarınca ve bölgesel / sektörsel risklerinin de incelenerek hazırlanan raporlar ile Yatırımcılarımıza en doğru ve hızlı bilgiyi vermekteyiz.