Malta Akdeniz sahillerinde yer alan iklimi sıcak küçük bir ada ülkesidir. 2004 yılından belli Avrupa Birliği üyesi olan Malta, coğrafik konumu ile büyüyen pazarlara kolayca erişim sağlayabilmesi nedeni ile son yıllarda yabancı yatırımcılar tarafından rehabet görmüştür.

Avrupa Birliği destekli cazip bir vergi rejimi bulunmakla beraber özellikle yabancı yatırımcıya yönelik birçok yatırım teşvikleri de bulunmaktadır.  Diğer AB ülkelerinde yerleşik görünen şirketlerin kar transferi, faiz ödemeleri veya telif ödemeleri için hiç bir stopaj vergisi alınmaz. İlaveten yabancı yatırımcıların hisse devirlerine ilişkin sermaye kazançları genellikle vergiden muaftır.

Kurumlar Vergi oranı 35% olmasına rağmen hissedarlara verilen iadeler sonucu bu oran 5%’e kadar indirilebilmektedir. Örneğin hissedarlara dağıtılan temettüler üzerinden *6/7 oranında iade alınabilmektedir.  

Katma Değer Vergi oranı 0%, 5%, 7% ve 18% olarak değişmektedir. Ana dili İngilizce olan, bunun yanında birçok yabancı lisanın konuşulduğu, ve mükemmel iş etiğine sahip bir insan kaynaklarına sahip olan Malta  karlı iş yatırımları için çok ideal bir ülkedir.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Malta’da bulunan yatırım fırsatlarını size özel yapacağımız araştırmalar sonucu değerlendirmenize yardımcı olabilir ve tespit edilen fırsatlar çerçevesinde kısa, orta ve uzun vadede finansal dönüşüm sağlaması için gerekli tüm destek hizmetlerini sunabiliriz.

Ülkede bulunan ortaklarımızla yaptığımız işbirliği neticesinde kazandığımız deneyim ve geniş bilgi birikimi ile fizibilite raporu hazırlanmasından, şirket kuruluşu, bütçeleme, finansal yönetim, insan kaynakları ve çalışma ortakları gibi konularda uzman ekibimizle mevcut ihtiyaçlarınız doğrultusunda en karlı iş yatırımını yapmanızı sağlayabiliriz.