Şirket Kurucu ortaklarımızdan Göksel R. Saydam; 1943 yılında Lârnaka’da doğdu. 1962 yılında Amerikan Akademisi’nin “Commercial Department” bölümünden “Honours” derecesi ile mezun olduktan sonra çeşitli uluslararası meslek kuruluşlarının Muhasebe sınavlarını tamamlayarak 1963 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti Vergi Dairesinde göreve başladı.

K.K.T.C Maliye Bakanlığı Gelir ve Vergi Dairesi Genel Müdürlüğü’nden emekliye ayrıldığı 1996 yılı itibari ile Kamu’daki 33 yıllık hizmetine son veren Göksel R. Saydam,  ayni yıl bir aile Şirketi olarak G.Saydam & Co. YMM’ yi kurmuştur.

Meslektaşı ve ayni zamanda hayat arkadaşı olan Emine Saydam ile kurmuş oldukları G.Sayam & Co. YMM, iki kurucu ortağın çalıştığı mütevazi ancak bilgi ve tecrübesi yüksek bir Şirket olarak çalışmaya başlamış olduğu 75m2 lik ofisinden bu güne kadar pek çok yurt içi ve yurt dışında pek çok başarıya imza atmayı başarmıştır.

İki kurucu ortağın da hayatlarında temel almış oldukları; dürüstlük-adalet ve vicdan değerleri üzerine inşa etmiş oldukları çalışma prensiplerine ek olarak sahip oldukları yüksek bilgi ve tecrübe ile birleşiminin doğal bir sonucu olarak ortaya çıkan “başarı” G.Saydam & Co. YMM yi sektöründe hızla büyüyen bir Şirkete dönüştürmüştür.

Kurulduğu ilk günden itibaren kendisine “Kurumsal Kimlik / Kurumsal Yapı” yı ulaşılacak bir hedef olarak belirleyen G.Saydam & Co. ailesi, 2007 yılında bu alandaki ilk adımlarını atmıştır.

2007 yılında ikinci nesil temsilcisi olan ve benzer alanda yurt dışında çalışmakta olan Mehmet Saydam’ın adaya dönüşü ile müşteri portföyünü ada dışına taşıyan, sadece Mali Müşavirlik ve Vergi alanında değil, Finansal ve Yatırım Danışmanlığı alanlarında da hizmet vermeye başlayan G.Saydam & Co. YMM, başta Türkiye ve KKTC olmak üzere; Güney Amerika, Rusya, Hollanda, İngiltere, İsrail, Uganda, Kazakistan, Kenya, Bulgaristan, Azerbaycan, Afganistan, Dubai, Abu Dabi, Malta, Polonya, Suriye, Libya v.b birçok bölgede gerek kendisine ait Ofisleri ile gerek ise çözüm ortakları ile hizmet ağını genişletmiş ve hizmet kalitesini de yükseltmiştir.

Bugün itibari ile Merkezi Ankara ve KKTC bulunan G.Saydam & Co. YMM, kendisine ait üç farklı lokasyonda toplam 5 ofis ve 60 üzerinde çalışanı ile; Mali Danışmanlık, Bağımsız Denetim, İç Denetim, Kurumsal Finans, Yatırım Danışmanlığı, Kurumsallaşma, Vergi Planlaması, Vergi ve Ticaret Hukuku, Uluslararası Yatırım ve Sözleşmeler, Özelleştirmeler, Şirket Birleşmeleri ve Şirket Evlilikleri, Bilgi İşlem Sistem Kuruluşu (MIS), Kurumsal Kaynak Planlama (ERP), Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM), Toplam Kalite Yönetimi (TQM) v.b alanlarda hizmet vermektedir.

Kurumsal bir yapı altında hizmetlerini sürdüren G.Saydam & Co. YMM, kendi bünyesinde çalışmakta olan elemanlarına yönelik eğitim ve kariyer planlamaları kapsamında da sürdürmekte olduğu planlı gelişim ve genişleme politikası ile de özel sektörde bir ilke imza atarak, kendi bünyesinde var olan ve belirli bir başarıya sahip elemanları ile ortaklıklar kurarak Şirketin yarınlardaki devamlılığını yine yüksek bilgi ve tecrübe çatısı altında yapılandırmayı hedeflemiştir.

G.Saydam & Co. YMM Şirket Tanıtımı için TIKLAYINIZ

(Bloomberg TV – Reel Sektör Programı )

G.Saydam & Co. YMM Şirket Tanıtımı için TIKLAYINIZ

(DAÜ TV ve BRT TV)