TÜRKİYE’DE NEDEN YATIRIM YAPMALI?

Eşsiz coğrafi yerleşim;

Türkiye, Asya ve Avrupa kıtaları üzerindeki yerleşimi sayesinde Doğu ve Batı arasında eşsiz bir coğrafi yerleşime sahiptir. Orta Asya ve Orta Doğuda yeni gelişmekte olan pazarlara yakınlığı sayesinde eşsiz yatırım fırsatları yaratmaktadır. 

Güçlü uluslar arası yatırım sicili;

Yaklaşık 4000’den fazla yabancı sermayeli şirketin varlığı Türkiye’deki yatırım ortamı ve fırsatları hakkında bilgi vermektedir. 

Hızlı gelişen ekonomi;

Son 5 yıl içersindeki ortalama % 5.4 ortalama büyüme hızı dinamik ve gelişen bir ekonomiyi işaret etmektedir. Dünya Ticaret Örgütü tarafından da Türkiye dünya ticaretinde en dinamik 20 ülkeden biri olarak açıklanmıştır. 

Geniş Yerel Pazar;

Yaklaşık 70 milyonluk nüfusuyla ve hızla artan müşteri satın alma gücüyle, Türkiye yatırımcılara geniş bir yerel pazar vaat etmektedir.   Yetenekli rekabetçi işgücü; Türkiye’deki işgücü yetenekleri, öğrenme kapasitesi ve rekabetçi oluşuyla yabancı yatırımcılar için fırsatlar oluşturmaktadır. 

Yüksek Kalite Standartları:

Üretim ve hizmet sektörlerinde kalite merkezli gelişmeler her geçen gün artmakta olup, birçok firmanın Avrupa Kalite Ödüllerini kazanmasıyla bu gerçek Türk şirketlerince de kanıtlanmıştır.  Enerji kaynaklarına geçiş yolu; Türkiye, Ortadoğu, Kafkaslar ve Orta Asya’ya coğrafi yakınlığı sayesinde petrol ve doğalgaz gibi enerji kaynaklarına ulaşım açısından çok önemli bir noktadadır.

Kafkaslar, Orta Asya ve Avrupa’ya güçlü bağlar :

Asya ve Avrupa kıtaları üzerindeki yerleşimi ve özellikle Kafkaslar ve Orta Asya’daki Türki Cumhuriyetleri ile güçlü tarihsel ve kültürel bağları sayesinde Türkiye bu ülkelerdeki pazarlara giriş açısından önemli bir geçiş konumundadır.

Türkiye de yatırım yapmanın 10 temel nedeni;

     1- Başarılı ekonomi

     2- Nüfus

     3- Nitelikli ve rekabetçi iş gücü

     4- Liberal ve yeniliklere açık bir yatırım ortamı

     5- Altyapı

     6- Merkezi konum

     7- Avrupa’nın enerji koridoru ve terminali

     8- Düşük vergiler ve teşvik olanakları

     9- AB ile 1996’dan bu yana gümrük birliği

     10- Büyük iç pazar

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Türkiye de bulunan yatırım fırsatları veya Şirketinizin Türkiye piyasalarında yapacağı her türlü ticari ve sınai faaliyetler için, Şirket Kuruluşundan Sektörsel Analiz ve araştırmalara kadar sizlere geniş bir yelpazede sunduğumuz hizmetlerimiz ile siz değerli müşterilerimiz ile birlikte çalışıyoruz.

G.Saydam&Co ailesi olarak, merkezi Ankara da bulunan Şirket bünyemizde Türkiye’nin her noktasında ve her sektöründe ihtiyaç duyuduğunuz ; finansal danışmanlık, mali müşavirlik, hukuk, transit ticaret, yatırım fizibilitesi v.b birçok alanda çözüm ortağınız olarak ihtiyaç duyacağınız tüm hizmetleri sizlere sunmaktayız.