Kuzey Denizinde mevcut doğal gaz ve petrol kaynakları ile kendine uygun fiyata enerji üretebilen Avrupa ülkesidir. Altyapısı çok güçlü olduğundan, global anlamda ekonomik ve teknolojik değişimlere çok kolay adapte olabilme yeteneğine sahiptir.

Ülke içinde bulunan çok sayıda gelişmiş deniz limanları, uçak alanları, alt ve üst tren yolları ile birlikte diğer yüksek teknolojili taşımacılık vasıtaları sayesinde Yabancı Yatırımcılara diğer Avrupa ülkeleri yanında Afrika, Amerika ve Asya kıtasına kadar kolayca ithalat, ihracat yapabilme fırsatı yaratabilmektedir.

Avrupa’nın Finans Merkezi olarak da bilinen İngiltere, ülkesinde bulunan iş sahiplerine ileri düzeyde gelişmiş Bankacılık ve Sigortacılık hizmeti de sunabilmektedir.  Vergi açısından diğer sanayileşmiş Avrupa ülkelerine kıyasla Kurumlar Vergi oranı çok daha düşüktür (300,000 STG-20%).

Yabancı Sermayeli yatırımcıları teşvik edebilme adına 2014 yılında 1,500,000 STG üzeri Vergi Matrahı olan şirketleri vergilendirme oranı 2013 yılına göre 2% gerileyerek 21%’e indirilmiştir.  Endüstri Bölgelerine dönük yüksek yatırım indirimleri yanında  endüstri ve ticaret amaçlı alınan gayrimenkullere uygulanan birçok Vergi muafiyeti bulunmaktadır.

İngiltere’de iş kurabilmek için İngiliz veya Avrupa Birliği vatandaşı olunmasına gerek yoktur. Geçmişe kıyasla İngiltere’de iş kurmak Ankara Anlaşması sayesinde çok daha kolaylaştırılmıştır.  Ankara Anlaşması kapsamında artık Türk vatandaşları İngiltere’de hem Şirket hem de Bağımsız Tüccar kurabilme hakkına sahiptirler.  

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

İngiltere’de iş kurma aşamasındaysanız sizin için yasal prosedürleri uygun olarak gerekli belgeleri hazırlamanızdan, ilgili yatırım yapılmadan önce fizibilite raporu hazırlamasına ve bunun yanında duruma özel kapsamlı vergi planlaması yaparak sizin için fırsatları değerlendirip daha sağlıklı karar verebilmeniz için her türlü teknik yardımda bulunabiliriz.   

Yatırım yapıldıktan veya iş kurma prosedürleri tamamlanıp ticari faaliyete geçildikten sonra size muhasebe, vergi, denetim ve genel danışmanlık konuları ile ilgili geniş kapsamlı birçok hizmet sunabiliriz.