Mehmet SAYDAM’ın büyük başarısı… 

Kibris Turk Petrollerinde tamamlanan ihale sürecinin ardından, ihaleyi kazanan adanın en büyük ve rakip iki firmasi olan Haciali ve Levent Şirketler grubunun oluşturduğu Ortaklık büyük yankı uyandırdı.Birçok kişiye göre imkansız olan bu birlikteliği sağlayan adam hep perde arkasında saklanmayı seçen Mehmet SAYDAM. Uluslararası birçok şirkete Danışmanlık hizmeti sunan Saydam, KKTC de bir ilke imza atarak yerli iş adamlarına büyük bir motivasyon ve özgüven aşıladı…

KIBRISLI TÜRK İŞ ADAMLARI KÜÇÜMSENMEMELİ

Uzun bir süredir özelleştirilecek kurumların, Türkiyeli ya da Yabancı İş adamlarına satılacağı kaygısı vardı.

Fakat son günlerde yaşanan gelişmeler herkesin yüzünü güldürdü ve Kıbrıslı Türk İş adamları halkın öz değerlerine sahip çıktılar.

Kıbrıs Türk petrolleri bunun bir örneği. 

Demek ki gerektiğinde bizim iş adamlarımızda yatırım yapmaktan çekinmiyorlar.

Yaşanan bu özel teşebbüsler diğer yerli iş adamlarını da teşvik ediyor.

En azından yabancı yatırımcıyı ürkütmek anlamında değil de “Kuzey Kıbrıs’ın da güçlü iş adamları var” algısının oluşmasında önemli rol oynadı.

Aldığım bilgilere göre Hacıali ile Levent işletmelerinin birlikte hareket ederek Kıbrıs Türk Petrollerine talip olmalarının perde gerisinde Ekonomist Mehmet Saydam’ın önemli katkıları olduğunu duydum.

Yine aldığım haberlere göre yerel istihdamı tetikleyecek ve birçok alanda işsiz kadrosunu azaltacak pojelere aracılık ediyormuşsunuz  Sn  Saydam; bunları da yakında yazacağız haberin olsun.

Tags:

No responses yet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.